СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»
11 квітня 2022 року в Дніпровському фаховому коледжі радіоелектроніки стартував соціально-освітній проєкт «З Україною в серці», який реалізовується у партнерстві з Департаментом освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та Комунальним закладом вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради. У проєкті приймають участь 560 здобувачів фахової передвищої освіти та 61 педагогічний працівник.
Координація проєкту здійснюється Іриною Кобзєвою, соціальним педагогом, директоркою Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради, Головою Правління ГО «Два береги», психологинею, тренеркою-експерткою, експерткою міжнародної платформи з навчання у галузі здоров’я та благополуччя EduHub при Інституті ЮНЕСКО та Світланою Вороніною, в.о. директора Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки.
Проєкт «З Україною в серці» ‒ це проєкт, основною метою якого є привернути увагу студентської молоді до проблеми насильства, довіри та культури миру; знизити рівень соціально-психологічної напруги; надати психологічну підтримку учасникам освітнього процесу.
Завдання проєкту:
-
Сприяти розв’язанню найактуальнішого завдання сьогодення: переходу від психології протистояння, підозри і насильства до культури миру, довіри і злагоди, зміцнення національної, регіональної і міжнародної стабільності, миру та безпеки гуманітарними методами.
-
Привернути увагу студентської молоді та педагогів до проблеми насильства.
-
Сприяти психологічній та соціальній адаптації учасників освітнього процесу під час воєнного конфлікту.
-
Навчити сучасним технікам, методикам i практикам психічної і емоційної саморегуляції студентську молодь та дорослих.
Проєкт «З Україною в серці» спрямований на вирішення наступних проблем:
-
формування навичок оцінки та інтерпретації медійної інформації задля розпізнавання маніпуляцій та пропаганди;
-
інструменти медіаграмотності, верифікації контенту та інформаційної безпеки в військовий час (критичне мислення, фактчекінг, аналіз джерел, чатботи тощо);
-
підвищення громадянської свідомості та активності;
-
психологічний супровід учасників освітнього процесу;
-
розвіювання міфів у освітньому середовищі про те, що будь-які форми насильства є допустимими і не порушують права людини;
-
депривація емоційного стану людини, яка зазнала насильство або жорстокого поводження;
-
попередження ПТСР в учасників освітнього процесу.
Основні напрямки та види діяльності за проєктом «З Україною в серці»
-
Медіаосвіта під час воєнного конфлікту
-
21 квітня тренінг з медіаграмотності «Усвідомлене медіаспоживання» для студентської молоді та педагогічних працівників (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, тренер Г. Мягких).
-
Висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки тез, розроблених науковцями Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, які відображають позицію Української держави у війні, окреслюють роль та місце сучасної України серед народів світу.
-
Вебінар «Волонтерська допомога» (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, З. Бондаренко).
-
Творчій марафон «Студенство з Україною: разом ми єдині» (заступник директора з НВР, куратори груп, студенти).
-
-
Психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах воєнного конфлікту.
-
12 квітня 2022 проведення спеціалізованого тренінгу для педагогічних працівників «Насильство ‒ знаю, дію, захищаю» для педагогічних працівників (платформа Google Classroom, тренерка-експертка І. Кобзєва).
-
18 травня 2022 проведення спеціалізованого тренінгу «Самодопомога у кризі» для педагогічних працівників (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, практичний кризисний психолог Т Кирилюк).
-
Висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки книги «Важливі навички в періоди стресу: iлюстроване керівництво».
-
04 травня 2022 проведення спеціалізованого тренінгу «Допомога в тривожному стані» для студентської молоді (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, практичний кризисний психолог Т. Кирилюк).
-
Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Дихальні техніки для зняття стресу».
-
Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Як спілкуватися з незнайомими людьми в умовах воєнного конфлікту».
-
Висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки матеріалів «Як мені убезпечити себе під час війни: поради для молоді» UNFPA.
-
Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Особистий простір спокою: фізичне заземлення».
-
Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Особистий простір спокою: психологічне заземлення».
-
Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Особистий простір спокою: самозаспокійливе заземлення».
-
11 травня 2022 проведення спеціалізованого тренінгу «Пошук опори та ресурсу через модель BASIC PH» для педагогічних працівників (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, практичний кризисний психолог Т. Кирилюк).
-
Проведення спеціалізованого тренінгу для студентської молоді «Життя без насильства» для студентської молоді (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, тренер М. Красуля).
-
Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Алгоритм дій при згвалтуванні» (тренерка-експертка І. Кобзєва, відповідальний за сайт).
-
За результатами проєкту очікуються якісні зміни:
-
Відбудеться формування навичок оцінки та інтерпретації медійної інформації під час воєнного конфлікту.
-
Молодь навчиться розуміти, що насилля є порушенням прав людини. Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.
-
Учасники освітнього процесу навчаться сучасним технікам, методикам i практикам психічної і емоційної саморегуляції.
-
Створиться просвітницький медіаконтент.
-
Підвищиться громадянська свідомість та активність.
Подальший розвиток проєкту:
-
проведення заходів психологічної підтримки учасників освітнього процесу психологами ГО «Два береги»;
-
проведення подальшої просвітницкої роботи з метою поширення культури миру серед місцевої громади.
Шановні здобувачі освіти та педагогічні працівники, долучаємось до реалізації проєкту.
Україна – єдина і вільна країна, І нікому ніколи у сонячні дні Не підвладна вона, бо вона – неподільна, Єдина… Єдина на цій Землі!