Знайомство потенційного роботодавця з Вами починається задовго до особистої співбесіди. Як правило, перша зустріч з співробітником підрозділу набору персоналу – це Ваше резюме: аркуш паперу формату А4, де вказана найважливіша інформація про Вашу освіту, досвід роботи та навички, Ваша адреса та контактні телефони. Саме від якості наповнення резюме залежить, чи запросять Вас на співбесіду, чи ні.
Резюме не можна писати поспіхом. Воно потребує глибокого аналізу всіх своїх здобутків. Особливо ретельно слід віднестися до написання пунктів „Досвід роботи” і „Навички”. Ці пункти завжди повинні бути заповненими!
Основний секрет успішного резюме полягає у тому, що воно повинно бути написане з метою отримання конкретної посади. Власне, підказку при складанні резюме можна знайти в самому тексті оголошення про вакансію, бо там, як правило, вказані вимоги до претендента на посаду. Ваше завдання – переконатися, що Ви відповідаєте цим вимогам та відобразити це в своєму резюме.
Якщо у Вас достатньо великий досвід (декілька місць праці, тренінги, курси, навчання в декількох ВНЗ), то відберіть найнеобхіднішу інформацію, яка важлива для отримання посади.
Резюме потрібно складати мовою, яка вимагається роботодавцем. Якщо оголошення про вакансії написане іноземною мовою, то оформляти резюме теж бажано, крім української, і нею. У інших випадках – українською. Можливі випадки, коли керівник підприємства, який приймає рішення про Ваш прийом на роботу, особливо коли це підприємство з іноземними інвестиціями, українською не володіє.
Використовуйте слова-маркери: «керував», «контролював», «розробляв», «комунікабельність», «робота в команді». Вони запам’ятаються менеджерові з набору персоналу та створять про Вас враження, як про активну та досвідчену людину.
Перевірте грамотність та орфографію свого резюме.
При пошуках роботи завжди потрібно мати резюме в паперовому вигляді, оформленому на якісному білому папері, шрифт не менше 11 кегля. Найкращий об’єм – одна сторінка А4. Подавати резюме у жодному разі не можна у зім’ятому вигляді!
Якщо Ви маєте якісну електронну фотографію, то можете розмістити у верхньому кутку листа. Не рекомендується використовувати кольорове зображення, якщо плануєте відсилати резюме факсом або робити з нього ксерокопію. При копіюванні зображення часто спотворюється.
Головне правило написання резюме – чесність. Менеджер по роботі з персоналом при телефонній розмові з Вами чи на співбесіді відразу визначить, наскільки інформація, викладена в резюме, відповідає дійсності.
Якщо резюме написане абияк, то на співбесіду можна і не потрапити.