Є кілька ознак, за якими визначають, що таке народ. Головними є власна історія, культура, мова, територія, назва і символи, своя національна держава. Усе це без сумніву мають українці.
Наша історія, культура, традиції і звичаї сягають давніх часів. Українська мова має довгу історію писемності і є універсальною – нею можна говорити, навчати, писати книжки і наукові праці, видавати газети й журнали. Територія, на якій живе український народ, залишається незмінною багато століть.
Наша історія – це історія Трипільської культури, Київської Русі, Литовсько-Польської доби, Козаччини та сучасного світу. Який би відрізок світової історії ми не брали, там знайдеться місце Україні – постатям, подіям і явищам, які можна ідентифікувати саме як українські, а не якісь інші.
Уже три десятиріччя як відновлено Українську державу. Наш народ має всі ознаки державного суверенітету – територію, яку визнають усі країни світу (крім Росії та кількох її посіпак), символи державності – гімн, прапор, герб, маємо армію і силові структури, дипломатію, Конституцію, яка визначає основні правила життя в країні.
Отже, усі формальні ознаки того, що ми окремий народ, у нас є.
Але найголовніше, що робить нас народом і дає можливість існувати всім цим формальним ознакам, є наша самосвідомість, або ідентичність: ми визнаємо себе за українців, знаємо, чому ми ними є, любимо свою землю і віримо в її майбутнє, готові захищати свою державу від будь-яких посягань, представляти свою країну у світі.